Для облицювання поверхонь каміну, пічки, грубки тощо стало популярним використання штучного декоративного каменю.
Чому саме камінь із гіпсу? По-перше, він не горить і пожежобезпечний, при нагріванні не виділяє ніяких запахів, шкідливих речовин і не тріскає. Завдяки різноманітності форм і підбору фарби, остаточний вигляд каміну чи пічки набуває своєї унікальності! По- друге, застосування в гіпсополімерному складі штучного каменю алібастру у відповідній пропорції не дозволяє швидкому його нагріву і , відповідно, інеможливлює розтріскування.
Для набуття каменю, який використовуватиметься для оздоблення камінів та пічок,  глянцевої поверхні застосовують жаростійку фарбу у спрей-флаконах. Гамма кольорів, попри досить невелику кількість основних кольорів, досягається шляхом змішування кольорів в процесі фарбування. І після остаточної кладки майстром вже можна фарбувати. Доречі, якісна фарба витримує від 600 градусів по цельсію. При кладці на грубку, пічку тощо інколи застосовують асбестові листи, полотна замість оштукатурення поверхонь.
В ціні штучний камінь практично не буде відрізнятися від ціни кераміної плитки, якою більшість господарів обклеюють поверхні. Але неповторним рельєфом та кольором точно буде відрізнятись.
Отже, вибір як прикрасити свою оселю та надати їй неповторного вигляду залишається тільки за Вами!